Zlobivé dítě - háček Longshank Nailer

11.08.2010 21:59

Po týdenní rybářské pauze jsme se rozhodli, že podnikneme výpravu na jednu noc, neboť po několika jednodenních výpravách od rána do večera to bude zase něco zajímavějšího. Den uskutečnění jsme zvolili na 9.-10.8.2010. Celý týden před touto výpravou pršelo, takže jsme mohli doufat, že na námi oblíbeném svazovém revíru budou spíše naši kamarádi kapraři.

Příprava na tuto výpravu byla mnohem pracnější než na podobné výpravy. Důvodem byl fakt, že na revíru vysadili na začátku srpna malé kapříky kolem 30cm. Těmto kapříkům již boilies chutná a pokud se k vaší nástraze dostanou, nadělají tam takový „rámus“, že žádný větší kapr se mezi ně neodváží plout. Nakonec jsme namísto atraktivních nadipovaných boilies použili méně lákavé selektivní boilies.

Tento taktický tah byl správný a nám se podařilo na rozdíl od předešlých návštěv eliminovat záběry od malých ryb. První záběr přišel z hloubky 3m. Když jsem k prutu běžel, hned mě napadlo, že to je záběr na prutu, kde je navázaný háček Longshank Nailer. Hned jak jsem bral do ruky prut, měl jsem obavu, zda se mi ryba zase vyřízne. Tušení se bohužel vyplnilo a ryba se skutečně po několika metrech vypnula.

Nerad, ale musím přiznat, že náš Carp Team 2010 nemá zrovna dobré období. Máme problém právě s „padáním“ ryb a tento kapr byl jeden možná z 20 ryb od 5kg výše, které se nám během letošní sezony „vyřízly“. Zvláštní je to, že chytáme na jedny z nevychvalovanějších háčků od firmy Carp´R´Us - Longshank Nailer 6 a 8. Když se někoho zeptáme, proč to tak je, každý nám řekne, že je to montáží a poradí nám – abychom prodloužili vlas, abychom používali těžší olovo, abychom si „utáhli“ Baitrunner, atd. Faktem ale je, že pokud jsme změnili háček na AWA-SHIMU a vše ostatní nechali tak, jak je, vytáhli jsme z osmi ryb všech osm. Z tohoto důvodu již Longshank Nailer nemáme na všech čtyřech prutech. Longshankům ale pořád věříme a doufáme, že v ně neztratíme všechnu důvěru…

Po vyříznutí zmíněné ryby jsme z toho byli již smutní. Nicméně kaprařina je boj a aby se boj vyhrál, tak se musí něco změnit. K Longshanku jsem tedy namísto panáčka dal pouze jednu kuličku 21mm a vlas jsem nechal více jak 3cm dlouhý. Sice jsem se tomu zprvu smál, ale nemohl jsem nic ztratit. Do večera už žádný záběr nepřišel a my jsme si šli lehnout do bivaku. Vzhledem k tomu, že venku bylo nepříjemných 5°C, byli jsme rádi za teplo v našem aktuálním domově jménem JRC bivak QUAD 2 MAN Continental.

Okolo půl páté ráno přišla pěkná jízda na můj levý prut nahozený do koryta bývalého potoka. K mému neštěstí jsem si zapomněl v bivaku čelovku a několik málo těžkých chvil jsem musel rybu zdolávat „po tmě“. Během zdolávání nekladla ryba skoro žádný odpor. Zvrat přišel ovšem ve chvíli, když se ryba „nadechla“ atmosférického vzduchu u podběráku. Během několika málo sekund mi již nepochybně pěkný kapr odmotal přibližně 15m vlasce. Za chvíli se ale kapr unavil a já jsem ho bez problému dovedl do podběráku. Po změření a zvážení měl kapr 76cm a 6,1kg. Kapr sice nebyl moc těžký, ale zato dlouhý byl natolik, aby překonal můj rekord na svazové vodě, coby do délky ryby. Mimochodem ryba byla zdolaná právě na háček Longshank Nailer 6 s vlasem dlouhým více jak 3cm, tudíž zatím neztratil tento háček u nás všechnu důvěru. Snad se jeho reputace bude jenom lepšit.
Kapr 76cm; 6,1kg; svazovka západní Čechy 2010

 Kapr 76cm; 6,1kg

 

Do poledne již žádný záběr nepřišel a se sluníčkem v zádech jsme se rozloučili s krásným svazovým revírem a odjeli domů, plánovat zase další výpravu…

Carp Team 2010 - Radim

 

Diskuze ke zprávě od vody

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek